תפיסת דגיגים

דגיגים הם הדגים הקטנים ביותר שניתן לתפוס היום בדייג, מדובר על דגים קטנים ממשפחת הקפיונים, זה לא נחשב לדייג רציני במיוחד לאלה שאוהבים לתפוס כמו קלאמרי וסבידה, להתחלה ולהנאה הספורטיבית ומשפחתית זה יכול להתאים מאוד.

מהו דגיג?

דגיגים חיים כמעט בכל מקורות המים, לרוב נוכל למצוא אותם בנהרות, נחלים ואיזורים כגון אגם ירוחם. צבעו צבע כסוף, עם גוונים שמזכירים צבע זהב. כמובן שניתן למצוא גם בצבעים אדמדמים יותר, צהוב, ירוק, אפור וכו.

גודלו קטן מאוד, הכי גדול מבניהם יגיע לכ-16 ס"מ ואינו עולה על 100 גרם. ניתן לזהות את מינם בכף שנקבות גדולות קצת מהזכרים.

זמן ומיקום דייג

הדגיגים נבדלים מדגים רבים מכך שאין לו שעות אכילה ספציפיות. שינה שלהם היא לאורך היום. ללא קשר אם שמש זורחת או שוקעת. את הדגיגים הקטנים מאוד ניתן לתפוס אפילו בשכבות העליונות. ואילו דגיגים ששוקלים מעל 50 גרם יש להורית את הפתיון לתחתית או לנסות להאכילות בעומק ממוצע.

ההתמודדות הטובה ביותר לתפיסת דגיג היא לרוב שימוב בחכת ציפה, קלה ומאוזנת. המוט יכול להיות עשוס מפיברגלס, מה שחשוב שיהיה נוח ולא כבד מדי.

פתיונות

דגיגים מגיבים בקלות לכל פיתיון, ללא קשר למקורו ו/או מינו. לוב משתמשים לפיתוי דג זה ע"י תולעים ורימות. אפילו פירורי לחם.

בזמן דייג מומלץ להחזיק חכה בידיים. משתי סיבות. ראשית, החכה יכולה להפחיד דגים ולא תמיד תוכלו לחבר אותה בזמן. דבר נוסף היא תקלות בליהוק שיכולות להיות. יש צורך להטיל את הפיתיות בצורה כזו שהפתיון יפול למים בשקט ככל האפשר ולא ייהה רועש.

בהצלחה! למקומות דייג עם משפחה תוכלו ללחוץ כאן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *