דיג הוא פעילות פנאי פופולרית ממנה נהנים מיליוני אנשים ברחבי העולם. עם זאת, דיג הוא לא רק בילוי אלא גם ענף חשוב עבור מדינות רבות. במאמר זה, נדון ב-5 מדינות הדייג המובילות בעולם בהתבסס על כמות הדגים הכוללת שנתפסה בשנת 2022.

סין – 14.8 מיליון טון
סין היא מדינת הדייג המובילה בעולם, עם שלל כולל של 14.8 מיליון טון בשנת 2019. תעשיית הדיג של סין מתרכזת בעיקר סביב ים סין המזרחי, הים הצהוב וים סין הדרומי. תעשיית הדיג במדינה מעסיקה למעלה מ-14 מיליון איש ותורמת משמעותית לכלכלת המדינה.

אינדונזיה – 6.1 מיליון טון
אינדונזיה היא מדינת הדייג השנייה בגודלה בעולם, עם מלכוד כולל של 6.1 מיליון טון בשנת 2019. למדינה יש למעלה מ-17,000 איים, המספקים קו חוף עצום לדיג. תעשיית הדיג באינדונזיה תורמת משמעותית לכלכלת המדינה, מעסיקה מיליוני אנשים ומספקת מקור חיוני לחלבון לאוכלוסייה.

הודו – 5.3 מיליון טון
הודו היא מדינת הדייג השלישית בגודלה בעולם, עם שלל כולל של 5.3 מיליון טון בשנת 2019. תעשיית הדיג של הודו מתמקדת בעיקר באזורי החוף, כאשר הים הערבי ומפרץ בנגל הם שטחי הדיג העיקריים. תעשיית הדיג במדינה מספקת תעסוקה ליותר מ-14 מיליון איש ותורמת משמעותית לכלכלת המדינה.

וייטנאם – 4.6 מיליון טון
וייטנאם היא מדינת הדייג הרביעית בגודלה בעולם, עם שלל כולל של 4.6 מיליון טון בשנת 2019. תעשיית הדיג של המדינה מתרכזת בעיקר סביב דלתת המקונג וים סין הדרומי. תעשיית הדיג בווייטנאם מספקת תעסוקה ליותר מ-2 מיליון איש ותורמת משמעותית לכלכלת המדינה.

ארצות הברית – 4.4 מיליון טון
ארצות הברית היא מדינת הדייג החמישית בגודלה בעולם, עם מלכוד כולל של 4.4 מיליון טון בשנת 2019. תעשיית הדיג של המדינה מתמקדת בעיקר במפרץ מקסיקו, בצפון מערב האוקיינוס השקט ובאלסקה. תעשיית הדיג בארצות הברית מספקת תעסוקה ליותר מ-1.7 מיליון איש ותורמת משמעותית לכלכלת המדינה.

לסיכום, דיג הוא ענף מכריע עבור מדינות רבות ברחבי העולם, המספק תעסוקה ותורם באופן משמעותי לכלכלתן. 5 מדינות הדייג המובילות בעולם הן סין, אינדונזיה, הודו, וייטנאם וארה"ב, כאשר לכל מדינה יש שטחי דיג ושיטות דיג ייחודיות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *