בטיחות בדייג

דייג הוא בילוי של שקט ושלווה של הנפש, כשהנשמה נהנית, והעיניים בוהות בטבע שמסביב, הרגשה שכוחות חוזרים אלינו, החיים נראים הרבה יותר טובים! 

דייג גורם לנו לקום בשלוש לפנות בוקר בכל מזג אוויר, אך למרבה הצער דייג שמביא איתו אושר לפעמים יכול להיות גם מסוכן מאוד, חוסר תשומת לב, הזנחה של משני בטיחות גורמת לאסון.

כשיוצאים לדוג, אל תשכחו לקחת אתכם עזרה ראשונה, פנס, וטלפון כדי לדווח על מקומכם.

אם אתה דייג אמיתי, אתה צריך ללמוד להיות זהיר במיוחד, להיות מסוגל לחזות את מזג האוויר, לספק עזרה ראשונה במידת הצורך, ולא לסכן את בריאותך, ועוד יותר מכך את חייך בגלל טריקים או לייפהאקים שראית או למדת. בסופו של דבר החיים שלנו תלוים בעצמינו.

ריכזנו עבורכם מספר כללי בטיחות פשוטים עבור דייג בכל עונות השנה:

אלכוהול – מומלץ לא לשתות משקאות אלכוהולים בזמן הדייג, אלכוהול מרגיע את הדייג, התגובה נעשת מעוכבת, תשומת הלב והפעולות מואטות, תחושת הסכנה מתעכב. לפי הסטטיסטיקה אלכוהול מוגזם הוא המסוכן ביותר בעת דייג!

סופות רעמים – היזהרות מסופות רעמים (בחודשי סתיו – חורף), יש מי שמפחד מזה, יש מי שלוקח את זה בהתלהבות וחיוך, בכל זאת, סופות רעמים היא תופעת טבע מסוכנת מאוד! אם אתם מזהים שענן עם סופות רעמים מתקרב, עזבו מייד את איזור הדייג.

שחיה – כאשר החלטתם גם לשחות ו/או לצלות, זכרו את יכולתכם בכך, ואם אתם צוללים בכדי לשחרר את ציוד הדייג שברשותכם, זכרו שהוא אף פעם לא נצמד לתחתית נקיה, ועדיף שלא תעשו זאת, תשמרו על עצמכם!

 

דייג באיזור כבלי חשמל – לרוב תמצאו את זה בחו"ל, נכון לעכשיו לא נתקלנו בארץ, אך חשוב לנו לציין זאת. 
דייג באיזור כבלי חשמל או עמוד חשמל אסורה בהחלט, לרוב תראו שלטים שמורים על איסור דייג באיזור, 
מוטות מסיבי פחמן – לעיתים קרובות אנו משתמשים במוטות טלסקופיים באורך של 6 מטר ומעלה. זה בערך מרחק מהטוחים לאדמה, זה אומר שאם החכה או חוט של דייג מתקרבים מדי לחוטים או נגועים בהם, אז התחשמלות יכולה להרוג או לפצוע לא רק אותך אלא את אנשים בקרבתך.

זכרו שיש תמיד מקומות בטוחים שאפשר לדוג בהם, אל תתעצלו והצמדו רק לאילו, כשאתם בוחרים מקום דיג, חשבו לא רק על התפיסה, אלא על החיים שלכם. במידה והגעתם למקום לא מוכר, הסתכלו מסביב.